Eva Samková ve švýcarském Veysonnaz dokázala zvítězit v přímém souboji s italskou snowboardkrosařkou Michelou Moioliovou.

Eva Samková. Foto: snímek obrazovky isport.blesk.cz

Sedmadvacetiletá Samková a Moioliová měly před závěrečným kláním v čele pohárového pořadí shodně 350 bodů a obě se po čtvrtfinále a semifinále sešly ve finálové rozjížďce, ale díky vítězství získala svůj třetí Křišťálový glóbus za celkové vítězství v seriálu.

Eva Samková v průběhu závodu dokázala udržet vedení. Snowboardkrosařka dokázala vyhrát všechny závody a dostat se do finále hned po startu.

Moioliová se ale kvůli kolizi soupeřek dostala dopředu, ale dokázala se dostat na druhé místo.

Podle Evy Samkové je velmi ráda, že se jí v těžké konkurenci podařilo zvítězit. Holky jezdí parádně a každým rokem vyhrávat je pořád těžší a těžší, věří snowboardkrosařka.

Eva Samková se na Světovém poháru dvakrát stala absolutní vítězkou.

V roce 2017 Eva Samková podlehla italce a skončila druhá. Už příští rok se ale podařilo Američanku Lindsey Jacobellisovou porazit.

Eva Samková (27 let) snowboardistka a snowboardcrossařka, která je olympijskou vítězkou v roce 2014 ve snowboard crossu a v roce 2016 se jako první česká reprezentatka postavila na bednu X-Games.